Temmuz 24, 2014, 07:24:35 ÖS

Gönderen Konu: Windows Yüksek CPU Kullanımı - Explorer.exe  (Okunma sayısı 4549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi MrCowboy

• Sim-Fan
  • *
  • Sim-Puan: 31
  • CAPTAIN
Windows Yüksek CPU Kullanımı - Explorer.exe
« : Temmuz 09, 2010, 04:57:01 ÖS »
Çoğu kişinin başına gelmiştir. Bilgisayara dokunmadığınız halde fan deli gibi çalışır, bilgisayar yeni bile olsa çok kasar, görev yöneticisi bile 2 dakikada açılır, explorer.exe ye bi bakarsınız %60-%100 arası değişir sürekli işte bunların hepsinin çözümü burada. Benim de başıma geldi ve hiçbir yerde ya da sitede buna bir çözüm bulamadım. En sonunda kendi yöntemimi geliştirdim. Tamamen kendi emeğimdir. Başka sitelere koyarken lütfen alıntıdır diye yazmayı unutmayın...

Not : Bilgisayarınızı yeniden başlatın dediğimde bunu yapın. en son yeniden başlatırım diye düşünmeyin. eğer bilgisayardaki problem devam ediyorsa yeniden başlatınca bunu anlayabiliriz. artık devam edebilirsiniz ;) ......

Şimdi başlayalım :

1 - ilk önce bize lazım olan 3 program var bunları sizler için birkaç farklı yere upload ettim. istediğiniz yerden indirebilirsiniz hepsi tek part ve tamamen aynıdır.
RapidShare = http://rapidshare.com/files/405933765/yuksek_cpu_kullanimi__by_MrCowboy.rar.html
Hotfile = http://hotfile.com/dl/53610662/59e5ef4/yuksek_cpu_kullanimi__by_MrCowboy.rar.html
Upload.gen.tr = http://www.upload.gen.tr/d.php/s13/eco59rls/yuksek_cpu_kullanimi__by_MrCowboy.rar.html

İndirdiğiniz arşivlerin şifreleri : MrCowboy
Büyük küçük harfe dikkat lütfen!

2 - Şimdi indirdiğiniz dosyayı herhangi bir arşiv yöneticisiyle açıp içindeki 3 programı da bilgisayarınıza kurun ve kurulumlar bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın.

3 - Artık işlemleri yapmaya başlayabiliriz. Programlarımızın hepsi Türkçe arayüze sahip olduğu için sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyorum.

4 - ilk önce Malwarebytes Anti-Malware programımızı açıyoruz. Tarayıcı sekmesine girip Derin tarama yaptırıyoruz. Bulduğu bütün zararlıları otomatik olarak silecektir. Tarama bitince bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. tarama yarım saat ya da bir saat sürebilir. bilgisayarınızın performansına ve hard diskinizin doluluğuna bağlı olarak süre değişiklik gösterir.

5 - Şimdi ise diğer programımıza geçiyoruz. Advanced System Care adlı programımızı açıyoruz. yapmamız gereken tek şey ortadaki kocaman Çare yazısına tıklamak :) . Bütün taramaları yapıp bulduğu hataları düzeltecektir. Bu da bitince bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

6 - Son programımıza geldi sıra. CCleaner. Benim upload ettiğim tarihte ( 9 Temmuz 2010 ) en güncel sürümü buydu arkadaşlar. isterseniz daha yeni sürümlerini indirebilirsiniz. Bunda birkaç ince ayar yapmamız gerekiyor. programı açtığımızda solda Ayarlar menüsü olacak. Ayarlar menüsüne girdiğimizde menü çubuğunun hemen sağında yeni bir menü çıktı buradan Gelişmiş menüsüne giriyoruz. burada yanında TİK OLMASI GEREKENLERİ YAZIYORUM.
-- Uyarı iletilerini gizle
-- Windows Zıplama Listesi Görevlerini Aktifleştir.
Diğerlerinde kesinlikle tik olmamalı. Şimdi en soldaki Cleaner sekmesine dönelim. buradaki bütün kutucukların işarekli olması gerekiyor. Hem Windows hem Uygulamalar sekmesindeki bütün kutucukları işaretleyin. Ve Analiz'e tıklayın. Biraz bekledikten sonra size bilgisayarınızda ne kadar fazlalık olduğunu gösterecek. merak etmeyin önemli dosyalarınız silinmez. Şimdi Temizliğe Başla Butonuna tıklayın.  işlem tamamlandığında size tekrar bir rapor gösterecek silinen dosyalar hakkında.
Buradaki işimiz bitti şimdi soldaki ikinci sekme olan Kayıt Defteri sekmesine girin. Burada da bütün kutucukalrın işaretli olması gerekiyor. Kutuları işaretledikten sonra Sorunlar için Tara butonuna tıklayın. önünüze kayıt defterinizdeki sorunlar geldi. işlem tamamlanınca Seçili Sorunları Çöz'e tıklayın ve açılan pencereden Bütün Sorunları Çöz'e tıklayın. Bu kayıt defteri sekmesinde yaptığımız işlemleri birkaç kez tekrarlayın en az 2-3 kere yapın çünkü bütün sorunlar tek seferde çözülemiyor.

7 - Artık işimiz tamamen bitti. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve keyfini çıkarın. Bu işlemleri yaptığınız halde hala problem yaşıyorsanız bu sefer ComboFix diye ücretsiz bir yazılım var onu indirip çalıştırın. Sorununuz tamamen çözülmüş olacaktır.
ComboFix programını kendi sitesinden indirmek için link = http://www.combofix.org/

8 - Benden bu kadar arkadaşlar umarım sorunlarına çözümbulabilmişimdir. Ayrıca bu işlemleri yaptığınızda bilgisayarınızda hiçbir problem kalacağını sanmıyorum. Hepinize iyi eğlenceler ;)

Tamamen kendi emeğimdir. Lütfen Saygı...
...:::MrCowboy:::... is here!

Çevrimdışı ~! O k a N !~

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 16
Ynt: Windows Yüksek CPU Kullanımı - Explorer.exe
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2010, 05:20:57 ÖS »
^^ paylaşım için çok teşekkürler

+1
4.sp
« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2010, 05:27:09 ÖS Gönderen: ~! O k a N !~ »
:L

Çevrimdışı Knuckles The RedLion™

• Rated "M for Mature" Lion
  • Sim-God (Admin)
  • Sim-Puan: 1790
  • God of ROAR - Master Lion
« Yanıtla #2 : Temmuz 09, 2010, 11:22:27 ÖS »
O bir keylogger in değiştirilmiş sürümü... yani sizde varsa ve önemli işler yapan biriyseniz geçmiş olsun.

SimsTR: Restraint Control Technique Number Zero: RELEASE! 

Çevrimdışı Hydarnes

• Sim-Fan
  • *
  • Sim-Puan: 64
« Yanıtla #3 : Temmuz 09, 2010, 11:46:32 ÖS »
Yarın uygulayacağım.  ;-)
AC/DC
[/i]

Çevrimiçi MrCowboy

• Sim-Fan
  • *
  • CAPTAIN
« Yanıtla #4 : Temmuz 11, 2010, 10:46:39 ÖÖ »
Admin bence bu önemli bir konu üst konu yaparsan arka sayfalarda kaybolmaz

Çevrimdışı Hydarnes

• Sim-Fan
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 11, 2010, 02:08:59 ÖS »
Bence üyelere özele alınmalı.  ;-)
AC/DC
[/i]

Çevrimdışı kgunuc

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 10
« Yanıtla #6 : Temmuz 12, 2010, 07:14:47 ÖÖ »
işe yarayabilir ama öneri windowsun dosyalarına asla değişiklik uygulamayın orjinal kalsın explorer.exeden dolayı kasılan pc varsa ona pc denmez.not:mac da denmez

bi süre yokum

Çevrimiçi MrCowboy

• Sim-Fan
  • *
  • CAPTAIN
« Yanıtla #7 : Temmuz 12, 2010, 06:53:41 ÖS »
işe yarayabilir ama öneri windowsun dosyalarına asla değişiklik uygulamayın orjinal kalsın explorer.exeden dolayı kasılan pc varsa ona pc denmez.not:mac da denmez

gerçekten bilgisayardan anladığını düşünüyosan yanılıyosun. sana bir virüs veririm bilgisayarının harddiski kendi kendini yakar, işlemcinden dumanlar çıkmaya başlar. donanıma zarar verebilen virüs bile vardır. explorer exe ne ki!

Çevrimdışı Hydarnes

• Sim-Fan
  • *
« Yanıtla #8 : Temmuz 18, 2010, 01:09:58 ÖS »
Uyguladım pc yeniden doğdu sanarım.
Her gördüğümde +1 vercem.
AC/DC
[/i]

Çevrimiçi MrCowboy

• Sim-Fan
  • *
  • CAPTAIN
« Yanıtla #9 : Temmuz 18, 2010, 04:41:08 ÖS »
^^ teşekkürler ;)

Çevrimdışı O.Beverly

• Emekli Süper Sim-Mimar
  • Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 2320
    • Beverly Originals
« Yanıtla #10 : Temmuz 19, 2010, 11:14:29 ÖÖ »
Öncelikle emeğine sağlık :up: Fakat kullandığın programlar senin yazdığın programlar olmadığı için kendi websitelerinden link verseydin daha iyi olurdu.Birçok arkadaşa yardımcı olabileceğini düşünüyorum.Ha bir de yaz aylarında olduğumuz için de fan sesini duyma olasılığımız yüksek,kış aylarında GTA 4 'ü full ayarlarda oynarken zar zor duyabildiğim fan sesini bugünlerde sık sık duyuyorum :NN: