Ekim 26, 2014, 02:31:07 ÖÖ

Gönderen Konu: The Sims 3 Bilgisayardan Tamamen Nasıl Silinir? [Resimli-Bilgi]  (Okunma sayısı 70613 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
  • Sim-Puan: 157
    • Greenpeace
Aslında daha önce bu konuyu defalarca yazısal olarak paylaşmıştım ancak, çoğu kişinin ısrarla hiçbirşeyi eksik yapmadıklarını söyledikleri halde, onların bilgisayarlarından kontrol ettiğimde çoğu kez, çoğu basamağın eksik ya da yanlış yapıldığını veya atlandığını gördüm. Yani sadece yazıyla yeterince anlaşılır olmadığını farkettim. Şimdi, yazıyla anlattığım silme işlemini birkaç resim eşliğinde tekrar anlatacağım. Anlamadığınız, takıldığınız yer olursa sorun lütfen.

Düzgünce yaptığınız silme işlemi, oyununuz ister kopya(korsan) olsun, ister orijinal olsun, silme işlemini doğru gerçekleştirip, ardından oyunu düzgünce yüklediğiniz taktirde neredeyse her türlü problemin kesin çözümüdür (Örneğin 0.0.0.0 versiyon problemi, ikinci yükleme sorunu ya da "unable the start game" hatası vs.).

Bu işlemin düzgün yapılması ve dediğim dosyalar dışında hiçbir dosyaya dokunulmaması bilgisayarınızın sağlığı açısından hayati önem taşır. Yanlış yapacağınız herhangi bir işlem, işletim sisteminizi çökertebilir. Bu nedenle bu işlemleri son derece dikkatli bir biçimde yapmamız gerekir.

İşleme başlayalım (Bende The Sims 3 ve Late Night yüklü olduğundan işleri bu paketler üzerinden anlattım, hangi paketlere sahip olursanız olun yapılması gereken işlemler değişmeyecektir.

Öncelikle klasik, yüklü olan Sims 3 paketlerini bilgisayarımızdan "denetim masası-program ekle/kaldır" dan kaldırıyoruz. Kaldırdıktan sonra da Belgelerim ve C:/ sürücüsündeki kalıntı klasörleri siliyoruz. Bunları herkes biliyordur zaten..

Tekrar uyarıyorum, burada bahsettiğim dosyalar dışında hiçbir dosyaya dokunmamalı, değişiklik yapmamalısınız. Ayrıca bu işlem öncesi sistem geri yükleme noktası oluşturmak ya da yedek almak özellikle bu işlemi ilk kez yapacaklar için son derece iyi bir fikirdir. Bknz : Kayıt Defterini Yedekleme
Ancak bu işlemlere aşinaysanız ya da dediklerimin dışına çıkmayacağınızdan eminseniz yedek almanıza gerek yoktur.
Yaşı küçük kullanıcıların, bilgisayardan anlayan bir büyüklerinden yardım istemeleri tarafımca tavsiye olunur.
Şimdi, kayıt defterine giriş yapmalıyız. Bunun için :

Kayıt defteri Düzenleyicisi penceresi aşağıdaki gibi açılmış olmalı. Buradan,

Adres, sistemin 64-bit ya da 32-bit olmasına göre değişir. 64-bit sistem sahipleri aşağıdaki Wow6432Node klasörlü yolu takip etmelidirler.

Bunlardan sonra bir de HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE yolunda "Sims" ya da "Sims 3" diye bir klasör olup olmadığını kesinlikle kontrol edin. Varsa, o klasörü de silin.

Yani Microsoft/Windows/CurrentVersion/Uninstall yoluna gitmiş oluyoruz.
Genelde bu Uninstall klasörünün içindeki Sims dosyaları silme işlemi sonrasında kendi kendilerini silerler ancak bazen silinmeyip kalıntı halinde kalabiliyorlar. Aşağıda benim Uninstall klasörümü görüyorsunuz..
Outdoor Living Stuff
{117B6BF6-82C3-420C-B284-9247C8568E53}

Generations
{E6B88BD6-E4B2-4701-A648-B6DAC6E491CC}

Town Life Stuff
{7B11296A-F894-449C-8DF6-6AAAA7D4D118}

Pets
{C12631C6-804D-4B32-B0DD-8A496462F106}

Master Suite Stuff
{08A25478-C5DD-4EA7-B168-3D687CA987FF}

Showtime
{3BBFD444-5FAB-49F6-98B1-A1954E831399}

Katy Perry Sweet Treats
{9B2506E3-9A3F-45B5-96BF-509CAD584650}

Diesel Stuff Pack
{1C9B6173-6DC9-4EEE-9EFC-6BA115CFBE43}

Supernatural
{B37DAFA5-717D-41F8-BDFB-3A4B68C0B3A1}

Seasons
{3DE92282-CB49-434F-81BF-94E5B380E889}

70s, 80s, & 90s Stuff
{E1868CAE-E3B9-4099-8C18-AA8944D336FD}

University Life
{F26DE8EF-F2CF-40DC-8CDA-CC0D82D11B36}

Island Paradise
{DB21639E-FE55-432C-BCA2-0C5249E3F79E}

Movie Stuff
{D0087539-3C57-44E0-BEE7-D779D546CBE1}

Into the Future
{A0BBD6C7-B546-4048-B33A-F21F5C9F5B09}

Tamamsa, C:/Program Files klasörüne gidin.
Açılan pencerede menülerden "Düzenle" ye tıklayın. Oradan da "Klasör ve arama seçenekleri" menüsüne girin.

Yeni açılan pencereden "Görünüm" sekmesine girin.

"Gelişmiş ayarlar" bölümünden "Gizli dosya ve klasörler" başlığı altındaki "Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster" seçeneğini işaretleyin.

Alttan "uygula" ya tıklayın, ardından "tamam" a tıklayın. Pencere kapanır.

Şimdi C:/Program Files/InstallShield Installation Information yoluna gidin.
Klasör içindeki yukarıdaki gibi isimlendirilmiş klasörler göreceksiniz. Hangi oyunu silmek istiyorsanız onun klasörünü silin. Örneğin Ambitions' un klasörü yukarıda yazdığına göre {910F4A29-1134-49E0-AD8B-56E4A3152BD1} isimli klasörmüş. Her ihtimale karşı silmeden önce, bu klasörlerin bir yedeğini alıp bir yerlerde saklayın (usb bellek, masaüstünde oluşturacağınız yeni bir klasörün içi vs. gibi yerlerde)

Yedeğinizi aldıktan sonra C:/Program Files/InstallShield Installation Information yolundaki silmek istediğiniz oyunların klasörlerini silebilirsiniz. İzin isterse gerekli izinleri verin.

Bu işlemi de tamamlayınca oyun bilgisayarınızdan tamamen kalkmış olacaktır. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra tekrar yüklemeye geçebilirsiniz.

Tekrar yüklerken oyununuzun orijinal olması ya da düzgün bir kopya olması gerekir. Eğer modifiye edilmiş bir oyununuz varsa ve bunu tekrar yüklemeye kalkışırsanız oyununuz yine açılmayacaktır. Modifiye edilmiş kopya oyunlardan uzak durun.

Modifiye oyunların kurulum ekranları orijinalinden farklı olur. Oyununuzun modifiye olup olmadığını buradan anlayabilirsiniz. Örneğin aşağıda World Adventures' in hem orijinal hem de modifiye korsanının yükleme-karşılama ekranları görülüyor :

« Son Düzenleme: Mart 17, 2011, 01:23:36 ÖÖ Gönderen: Daisygirl »

Soru sormadan önce bir zahmet yazılanları okuyun!

Çevrimdışı ~BabyJane~

• Sim-Fanatic
  • *
  • Sim-Puan: 459
  • Melisa♥Mühür AFC*
Ynt: The Sims 3 Bilgisayardan Tamamen Nasıl Silinir? [Resimli-Bilgi]
« Yanıtla #1 : Kasım 05, 2010, 12:43:08 ÖS »
Diğerlerinin hepsini yaptım Sadece Microsoft'taki CurrentVersion adlı dosyayı bulamadım.  :/

Ayrıca modifiye derken nasıl yani. ?
Bakirenin Aşığı için Geri Sayım! <3

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
« Yanıtla #2 : Kasım 05, 2010, 12:46:40 ÖS »
Modifiye oyunların kurulum ekranları normalinden farklı oluyor ve güncelleştirme alamıyorlar, cracksiz de çalışabiliyorlar. Cracksiz çalışabildikleri için sürekli hata veriyorlar vs. Resim ekleyeceğim bu konu ile ilgili.

Çevrimdışı ~BabyJane~

• Sim-Fanatic
  • *
  • Sim-Puan: 459
  • Melisa♥Mühür AFC*
« Yanıtla #3 : Kasım 05, 2010, 12:48:00 ÖS »
Evet benim oyunum öyle yani c.racksiz felan farklı kurulmalı. Ekranıda farklı. Ama aldığım yerde adam kurmuştu Late Night'i ve açmıştı.  :/
Bakirenin Aşığı için Geri Sayım! <3

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
« Yanıtla #4 : Kasım 05, 2010, 01:22:11 ÖS »
^^ Late night yeni çıktığı için şimdilik güncelleştirmesi yok. Yani şu an açabilir ama sonra yeni güncelleştirmeler gelince oyununu bir daha kullanamazsın ve de yeni bir paket çıkınca üzerine onu yükleyemezsin.

Çevrimdışı gokovic

• Sim-Baby
  • *
  • Sim-Puan: 0
« Yanıtla #5 : Kasım 12, 2010, 01:53:06 ÖS »
Software içinde elektronic art var fakat orda Sims 3 dosyasi yok dişinda da yok..Ayrica microsoft  içinde current versiyon dosyasida yok.. Şuan silinmemiş mi olyor oyunum..

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
« Yanıtla #6 : Kasım 12, 2010, 02:31:39 ÖS »
^^ İşletim sistemin kaç bit? Bir de oyununu your uninstaller vb. bir program yardımıyla kaldırdıysan bu programlar zaten bu kalıntıları siliyor otomatik olarak.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2010, 02:36:57 ÖS Gönderen: Daisygirl »

Çevrimdışı gokovic

• Sim-Baby
  • *
« Yanıtla #7 : Kasım 13, 2010, 02:43:22 ÖS »
Windows 7, 32 bit. Silme işlemini aynı anlatılan gibi yaptık. Sims 3ü yükledim sonra 1.17e kadar update yatım c.rack yapmadan ambitionsu yükledim sonra onu 4.5 e kadar update yaptım yine c.rack yapmadım sonra late nıgtı yükledim sadece onun crackini yatım. Buraya kadar herşey güzeldi hızlı bir şekilde oyuna giriyordu problemsiz. Ardından downloadlar işin içine girdi. Biraz da fazla ama bilgisayarımın durumu iyi daha önce sims 3 te çok rahat kaldırıyordu zaten. Şimdi kasabaya girilcek yerde olmuyor sabırla bekliyorum ama girmiyor. Sorun sanırım downloadlarda ama ben downloadsız oynamak istemiyorum napıcam şimdi?

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
« Yanıtla #8 : Kasım 13, 2010, 02:57:55 ÖS »
^^ O farklı birşey. İndirdiklerin arasında bozuk downloadlar vardır, onlar oyunun açılmamasına sebep oluyorlar. Bozuk olanları bulup silmelisin. Şöyle bir program varmış, bozuk olanları gösteriyormuş. Denemedim ama, öyle iddia ediliyor. İşine yarayabilir :

The Sims 3 Dashboard programı ile package uzantılı dosyaların adlarına tıklayarak resimlerine ulaşabilirsiniz. Programı yükleme yapmadan kullanabiliyorsunuz. Çalıştırdıktan sonra, öncelikle package dosyalarının yerini programa göstermeniz gerekecek. Umarım yardımı olur.

Not: Bu programla ayrıca sorunlu package dosyalarını da temizleyebilirsiniz.

http://nene.modthesims.info/wiki.php?title=Game_Help:Sims_3_Delete_Cache_Files

Burada programın kullanımı ile ilgili bilgilere de ulaşabilirsin.

http://www.simstr.com/forum/index.php?topic=114388.0#quickreply

Çevrimdışı gokovic

• Sim-Baby
  • *
« Yanıtla #9 : Kasım 13, 2010, 05:26:29 ÖS »
daisy gırl çok sağol sürekli yardımcı oluyorsun teşekkürler...

Çevrimdışı Pati07

• Sim-Fanatic
  • *
  • Sim-Puan: 207
  • ɷI ˥ S Ʉɷ
    • Japon Balıkları
« Yanıtla #10 : Kasım 14, 2010, 11:42:57 ÖÖ »
Çok güzel olmuş. Ellerine sağlık.  :1: Eğer silmek istersem bunu kullanacağım.
◊¹ ◊² ◊³
Adım: Aslı sinsiy:

Çevrimdışı DeadSurgeon42

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 387
« Yanıtla #11 : Kasım 14, 2010, 11:28:20 ÖS »
Download'larınızı temizledikten sonra bile nadir durumlarda kalıntıları kalmış olabilir:
  • Boş bir kutu görüyorsanız,
  • Farenizi hala oyunda duran ancak silmiş olduğunuz download'ın üstüne getirdiğinizde oyunun çökmesi
gibi sorunlar varsa Sims 3 Crash Log Analyzer programını kullanabilirsiniz. Gizli downloadları tespit etmekte çok başarılı. Bulduklarını temizledikten sonra bu dosyayı indirip çift tıklayın. Bunu kullanırken antivirüsünüzü devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
« Yanıtla #12 : Kasım 21, 2010, 01:47:48 ÖS »
Güncelleştirmeleri yüklemeden ek paket yükleyemezsin. Yüklesen bile çalışmaz.

Çevrimdışı stargirl:)

• Sim-Fanatic
  • *
  • Sim-Puan: 160
  • Jang Keun Suk
« Yanıtla #13 : Kasım 22, 2010, 05:36:23 ÖS »
ben microsoft yerine kadar halletim microsoft klasorunu actim ama currentversion diye bi klasor yok :S (isletim 64bit)

Asia Prince Jang Keun Suk <3 My Love..

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
« Yanıtla #14 : Kasım 22, 2010, 06:40:17 ÖS »
Unutmuşum, Microsoft/Windows/CurrentVersion yolunda olabilir belki senin bilgisayarında. Bu yola bak bir de..

Yani, Microsoft/Windows/CurrentVersion/Uninstall klasörüne gidip varsa isimleri yazan klasörleri sileceksin.
« Son Düzenleme: Kasım 22, 2010, 07:41:23 ÖS Gönderen: Daisygirl »

Çevrimdışı altux

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 11
« Yanıtla #15 : Aralık 12, 2010, 12:31:14 ÖS »
ben modafiye olanından kurdum ama üzerine diğerlerini yükleyince çalıştı ve hatta sorunsuz dediğiniz oyunumu bozdu. :cry2: :/ :cry2:

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
« Yanıtla #16 : Aralık 12, 2010, 01:57:27 ÖS »
Modifiye olanlarla olmayanları aynı anda yükleyemezsin. Oyunlarının ya hepsi modifiye olmalı ya da hepsi düzgün (orijinal-orijinalinden kopya) olmalı.

Çevrimdışı berkinisler

• Sim-Baby
  • *
« Yanıtla #17 : Şubat 07, 2011, 12:54:47 ÖÖ »
Diğerlerinin hepsini yaptım Sadece Microsoft'taki CurrentVersion adlı dosyayı bulamadım.  :/

Ayrıca modifiye derken nasıl yani. ?

direk olarak your uninstaller programından sil super modda hepsi tek seferde siliniyo uğraşmaya gerek yok

Çevrimdışı tiseret

• Sim-Baby
  • *
  • Sim-Puan: 3
« Yanıtla #18 : Şubat 08, 2011, 04:10:32 ÖÖ »
regedit işlemlerinin hepsini yaptım ''EA Dawnload Manager''da silmem gerekiyor mu?

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
« Yanıtla #19 : Şubat 08, 2011, 04:16:35 ÖS »
Silsen iyi olur, yenisini -son sürümünü- yüklersin. Ama silmesen de olur.