Eylül 17, 2014, 10:32:02 ÖÖ

Gönderen Konu: Lifetime Rewards (Türkçe Açıklama) [Resimli-Bilgi]  (Okunma sayısı 43444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cho_chang

• Sim-Fan
  • *
  • Sim-Puan: 132
Lifetime Rewards (Türkçe Açıklama) [Resimli-Bilgi]
« : Haziran 11, 2009, 02:59:39 ÖS »
Bir arkadaş multi-tasker'ı sormuştu.
Onu yazmışken hepsini yazayım dedim
Umarım beğenirsiniz :-)

5.000 Puanlık Ödüller

Observant:
Diğer simlerin kişisel özelliklerini iki kat daha hızlı keşfedin!

Complimentary Entertainment:
Tiyatro camiasındaki seçkinler listesine ekleneceksiniz ve yakında gerçekleşecek tüm olayların içinde ücretsiz yer alabileceksiniz. ( beleş'e konmak  :red: )

Discount Dinner:
Restaurant yemekleri artık evinizde!Püf noktaları ve vergiler dahildir. (  :NN: )

Legendary Host:
Bu ödülle efsanevi bir ev sahibi olacaksınız.Herkes partinizde çok eğlenecek.

Fast Metabolism:
Simleriniz bu ödül sayesinde daha az çabayla daha çok kas yapabilecekler,forma girebilecekler.

Professional Slacker:
Patronu umursamadan biraz televizyon izlemek ve gevşemek ne kadar harika olurdu değil mi?
Seçeneklerdeki arka planda uyuklamayı seçtiğinizde patronunuz farketmiyor,profesyonel bir miskin oluyorsunuz bu ödülle.

10.000 Puanlık Ödüller

Steel Bladder:Simleriniz daha az tuvalet ihtiyacı duyuyor.( böyle çevirsem daha iyi  :red: )

Fertility Treatment:Doğurganlık tedavisiymiş.Özellikle sık sık ikiz ve üçüz doğuranlar için  :NN:

Opportunistic:Opportunity'leri tamamladığınızda daha iyi ödül ve bonuslar kazanmanızı sağlar.

Bookshop Bargainer:Kitapçıdaki kitaplar size etkili indirimlerle sunulacak,sonuç:tasarruflu bütçe!

Never Dull:
Simler,sizin konuşmanızı dinlemeye bayılacaklar ve siz sosyal etkileşimleri tekrar ederken asla sıkılmayacaklar.
(bu yeni gelen bir özellik sanıyorum.üst üste aynı etkileşim yaptığınızda simler sıkılabiliyor,böylece aranızdaki ilişkiyi daha kolay arttırabiliyorsunuz,tekrar ederek,xxx thinks yyy is being boring yazar)

Multi-Tasker:İşinizde,ev ödevlerinizde ekstra çaba sarfetmeden daha başarılı olabilirsiniz.

15.000 Puanlık Ödüller:

Vacationer:Bu özellik sayesinde tatil yaptığınızda,işe gitmediğinizde işteki kimse sizin gelmediğinizi farketmiyor.(evet,bu çok güzelmiş)

Dirt Defiant:Kişisel temizlik nadiren başınıza bela olacak.Çünkü bu özellik sayesinde hygiene ihtiyacı daha zor düşüyor.
( bu özellikleri topla,keyfine bak ya :NN: )

Attractive:Eğer güzel bir kokunuz varsa ya da çekiciyseniz,insanlar sizi daha çabuk sever.(çekicilik veriyor bu ödül.)

Haggler:Mağaza tezgahtarları sizin görüntünüzden korkacak ve indirimler ayağınıza gelecek  :lol:

20.000 Puanlık Ödüller

Long Distance Friend:Arkadaşlarınız asla sizden soğumazlar,hatta onları "bir süre" önemsemeseniz (telefonla aramasanız,davet etmeseniz) bile arkadaşınız olarak kalırlar  :-)

Super Green Thumb:En iyi,en canlı,lezzetli,organik sebze ve meyveleri yetiştirmek istiyorsanız,basitçe ilgilenmeniz yetiyor.

Mid-Life Crisis:( Ortayaş krizi demek  :haha: ) Olduğunuz kişiden memnun değilseniz,yeni kişisel özellikler seçebiliyorsunuz.(genetik özellikleri değişebiliyor mu denemedim,ama en yakın zamanda not edeceğim)

30.000 Puanlık Ödüller:

Body Sculptor:
Bu özellik size tamı tamına istediğiniz gibi bir vücut veriyor.

Acclaimed Author:Her kitap için daha çok,ayrıcalıklı telif hakları elde edebiliyorsunuz.Siz kibirli bir yazarsınız... :-)

Extra Creative:En iyi resimleri sadece yaratıcı olanlar yapamaz,ekstra yaratıcı olanlar yapabilir.Ekstra yaratıcılık,resimlerde işe yarıyor.

40.000 Puanlık Ödül

Collection Helper:
Bu özellik sayesinde biriktirdiğiniz koleksiyon ürünlerini "Map View"da bulabiliyorsunuz.(Hani resimlerde gördüğünüz mekanların üstünde böcekler oluyor ya x))

50.000 Puanlık Ödül

Food Replicator:İyi yaptığınız bir yemeği yine o kadar iyi bir biçimde yapabiliyorsunuz,hem de iki katı hızla.

60.000 Puanlık Ödül:

Moodlet Manager:Bütün yaşadığınız kötü şeylerden zihninizi arındırıyor ve rahatlatıyor.(hani yandaki yerde kötü olaylar mood meter'a etki ediyor ya,onlar...)

70.000 Puanlık Ödül:

Teleportation Pad:Işınlanma özelliği veriyormuş.(:

Hepsi bu kadardı ve lütfen arkadaşlar alıntı yapmayın.
Gerçekten 1.5 saattir oturdum burda bunları yazıyorum ;-)

« Son Düzenleme: Haziran 16, 2009, 11:48:13 ÖÖ Gönderen: fréyja »

Çevrimdışı mceren666

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 80
Ynt: Lifetime Rewards (Türkçe Açıklama) [Resimli-Bilgi]
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2009, 04:35:10 ÖS »
Emeğine sağlık  :1:

"Teleportation Pad" sayesinde bir yerden bir yere ışınlanabiliyorsunuz.

Ayrıca evinizin dışındaki bir yerdeyken cep telefonunuza eklenecek "Teleport Home" seçeneğiyle evinize ışınlanıyorsunuz. ;-)
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2009, 04:39:28 ÖS Gönderen: mceren666 »

Çevrimdışı bad witch

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 7
  • bad witch and good vampire
« Yanıtla #2 : Haziran 11, 2009, 06:18:49 ÖS »
peki bu ödülleri nasıl kazanıcaz eyer gereksiz bir soruysa gerçekten çok özürdiliyorum ama bilmediğim için soruyorum :/
EMILIE AUTUMN <3 <3 <3 <3 <3

Çevrimdışı cho_chang

• Sim-Fan
  • *
  • Sim-Puan: 132
« Yanıtla #3 : Haziran 11, 2009, 06:25:57 ÖS »
teşekkürler Clavatum(:

peki bu ödülleri nasıl kazanıcaz eyer gereksiz bir soruysa gerçekten çok özürdiliyorum ama bilmediğim için soruyorum :/
şöyle ki,siminin isteklerini gerçekleştirerek,lifetime wishler verir sana belirli puanlarda.onlar birikir,birikir o hale gelir işte (=

Çevrimdışı StyxTR

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 19
  • The Sims 3 Collector's Edition
    • Web sitesi deneme
« Yanıtla #4 : Haziran 12, 2009, 09:14:56 ÖÖ »
Böyle bir rehber hazırladığın için eline sağlık. bende tüm ödüller alınık bir şekilde duruyor. Ama bir kaç düzeltme yapmak isterim. Doğru hatırlamıyor olabilirim. Gene eve gidince bakıcam.
Fertility Treatment -> ikiz veya üçüz doğurmayı azaltmaktan çok arttırıyor.
Opportunistic -> Opportunity lerin gelme şansını da arttırıyor.
Mid-Life Crisis -> Karakter yaratırken seçtiğin trait'leri değiştirme imkanı sağlıyor. Birden fazla kullanılabiliyor.
Body Sculptor -> Power level ayarlayıp Thin, Fat, Stronger, Slim şeklinde vücudu ayarlamaya yarıyor.
Collection Helper -> Bunda Seeds, Rocks and gems, Bug falan seçip, harita görünümünde onların yerlerini gösteriyor. yaklaştığınızda parlıyorlar ve toplamanız daha kolay oluyor. Ama bugs'ları iyice zoomlamak gerekli. görünmüyorlar :D
Food Replicator -> Tamamen yanlış bir çeviri olmuş, Onu şöyle kullanıyorsunuz. Misal perfect bir yemek hazırladınız, Sonrasında Store diyerek replicator'a depolamasını seçtiniz. Böylece o yemekten 1 kere yaptığınızda, ard arda 20 defa replicate diyerek hazırlayabiliyorsunuz. Uğraşma derdi yok yani. Ha bu arada, ambrosia yedeklenmiyor.
Moodlet Manager -> Cure ve zap seçenekleri var, karakterlerde ve kendinde kullanabiliyorsun. Misal korktunuz, cure ile bu mood dan kurtulabiliyorsunuz. Ama dikkat edin bazen ters tepebiliyor.
Teleportation Pad -> Işınlanma özelliği veriyor. Evinizde varsa bir tane, İşe, community lotlara, telefonu kullanarak eve ışınlama olabiliyorsunuz. Ama handiness ile perfect teleportation upgradesini yapmazsanız bazen farklı bir yere atabiliyor. Bundan mı kaynaklanıyor emin değilim ama test hileleri açıkken shift - click ile araziye tıklayınca da teleport me here var.

Çevrimdışı wxyztr

• Sim-Fan
  • *
  • Sim-Puan: 9
« Yanıtla #5 : Haziran 17, 2009, 08:33:36 ÖS »
testingcheatsenabled true işnlanmak istediğin yere shift ile tıkla alsana ışınlanma  :red: birktirme ile uraşmassın  :NN:

Çevrimdışı Ator

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 11
« Yanıtla #6 : Haziran 22, 2009, 11:49:28 ÖS »
küçük bir ayrıntı eklemek istiyorum ben  :red:

püf noktaları ve vergiler dahildir cümlesi oyunda tip and (hatırlamıyorumburayı) are included
şeklinde bir cümle var ve o cümlede ki tip bahşiş anlamında kullanılıyor  :lol: the sims 2 den hatırlıyorum
bakıcı , polis vs. kişilerin üstüne tıklayıp tip kategorisini seçip bahşiş veriyorduk ya o anlamda  :red:

önemli değil ama aklıma gelmişken işte  :lol:

Ayrıca bende sürekli lifetime rewards a girdikçe yanımda bir sözlük bulunduruyordum olaki anlamazsam diye
bu rehber cidden çok hoş olmuş çok teşekkürler  ;-)
+1  :-)

Çevrimdışı emeth

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 21
  • The Great Escape
« Yanıtla #7 : Temmuz 02, 2009, 05:39:08 ÖS »
Super Green Thumb çok işime yarayacak emeğin için çok sağol    :1:

Mesajlar Birleştirildi: Temmuz 04, 2009, 12:52:11 ÖÖ
Böyle bir rehber hazırladığın için eline sağlık. bende tüm ödüller alınık bir şekilde duruyor. Ama bir kaç düzeltme yapmak isterim. Doğru hatırlamıyor olabilirim. Gene eve gidince bakıcam.
Fertility Treatment -> ikiz veya üçüz doğurmayı azaltmaktan çok arttırıyor.
Opportunistic -> Opportunity lerin gelme şansını da arttırıyor.
Mid-Life Crisis -> Karakter yaratırken seçtiğin trait'leri değiştirme imkanı sağlıyor. Birden fazla kullanılabiliyor.
Body Sculptor -> Power level ayarlayıp Thin, Fat, Stronger, Slim şeklinde vücudu ayarlamaya yarıyor.
Collection Helper -> Bunda Seeds, Rocks and gems, Bug falan seçip, harita görünümünde onların yerlerini gösteriyor. yaklaştığınızda parlıyorlar ve toplamanız daha kolay oluyor. Ama bugs'ları iyice zoomlamak gerekli. görünmüyorlar :D
Food Replicator -> Tamamen yanlış bir çeviri olmuş, Onu şöyle kullanıyorsunuz. Misal perfect bir yemek hazırladınız, Sonrasında Store diyerek replicator'a depolamasını seçtiniz. Böylece o yemekten 1 kere yaptığınızda, ard arda 20 defa replicate diyerek hazırlayabiliyorsunuz. Uğraşma derdi yok yani. Ha bu arada, ambrosia yedeklenmiyor.
Moodlet Manager -> Cure ve zap seçenekleri var, karakterlerde ve kendinde kullanabiliyorsun. Misal korktunuz, cure ile bu mood dan kurtulabiliyorsunuz. Ama dikkat edin bazen ters tepebiliyor.
Teleportation Pad -> Işınlanma özelliği veriyor. Evinizde varsa bir tane, İşe, community lotlara, telefonu kullanarak eve ışınlama olabiliyorsunuz. Ama handiness ile perfect teleportation upgradesini yapmazsanız bazen farklı bir yere atabiliyor. Bundan mı kaynaklanıyor emin değilim ama test hileleri açıkken shift - click ile araziye tıklayınca da teleport me here var.
food replicator ve Moodlet Manager bunların kullanımları süresiz mi ? food replicator için 20 defa hazırlanabiliyor demişsin bu ödül için yemek hazırlamak 20 seferliğine mi ? herhangi bir yemeğin depolanma sayısı mı  :/ ? bu arada teşekkürler
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2009, 12:52:11 ÖÖ Gönderen: emeth »

Çevrimdışı ozgursim

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 4
« Yanıtla #8 : Temmuz 04, 2009, 01:04:41 ÖS »
Yaa office hero nun da türkçesini yazar mısınız? terfi edilmek için gerekir mi?

Çevrimdışı balbocegi_

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 42
    • http://www.simstr.com
« Yanıtla #9 : Temmuz 24, 2009, 08:13:45 ÖS »

Umarım işinize yarar arkadaşlar...
NOT:Lifetime Happiness modun yeri değiştiğinden hileyle ilgili bölüm kaldırılmıştır bilginize...

İYİ OYUNLAR...

« Son Düzenleme: Mart 21, 2011, 02:48:26 ÖS Gönderen: balbocegi_ »

Çevrimdışı Clavatum

• Sim-Maniac
  • *
  • Sim-Puan: 278
  • Erdem'liğinizi kaybetmeyin.
« Yanıtla #10 : Temmuz 24, 2009, 09:49:59 ÖS »
Gerçekten yararlı olmuş, teşekkürler. :) +1

Bu arada Discount Dinner özelliği ile restorantlarda yenilen yemekler bu ödüle sahip sime ekstra indirimli oluyordu.
Erdem'liğinizi kaybetmeyin;

Çevrimdışı UçamayanKuş

• Sim-Fanatic
  • *
  • Sim-Puan: 82
  • Bugün geri kalan hayatımın ilk günü..
« Yanıtla #11 : Ağustos 14, 2009, 11:04:38 ÖS »
bu hile her yas evresinde gecerlimi bebeklerde falan ?

Çevrimdışı YCT

• Sim-Fan
  • *
  • Sim-Puan: 94
    • Sorular ve Cevaplar.
« Yanıtla #12 : Ağustos 18, 2009, 02:26:49 ÖS »
hileyi yükleyemedim

Çevrimdışı balbocegi_

• Simmie
  • *
« Yanıtla #13 : Ağustos 19, 2009, 03:03:26 ÖS »
Rica ederim arkadaşlar hepinize ben teşekkür ederim ;)

hileyi yükleyemedim

Arkadaşım hileyi neden yükleyemediğine dair açıklama yaparsan sanırım yardımcı olabilirim...

Çevrimdışı YCT

• Sim-Fan
  • *
  • Sim-Puan: 94
    • Sorular ve Cevaplar.
« Yanıtla #14 : Ağustos 19, 2009, 04:22:31 ÖS »
programı açtım intisall sims 3 dedim. oyuna girdim şifreyi yazdım olamadı

Çevrimdışı balbocegi_

• Simmie
  • *
« Yanıtla #15 : Ağustos 19, 2009, 11:05:05 ÖS »
programı açtım intisall sims 3 dedim. oyuna girdim şifreyi yazdım olamadı
Yüklemeyi yaptığına göre hile konsoluna tesingCheatsEnabled true hilesini yazmayı unutmuş olabilir misin?Önce testingCheatsEnabled true hilesini yazacaksın daha sonra ise lifetimehappiness yazacaksın.Eğer testingCheatsEnabled true hilesini yazmassan hile çalışmaz.Belki sorun bu olabilir diye düşünüyorum...

Çevrimdışı lord_lord

• Sim-Baby
  • *
  • Sim-Puan: 0
« Yanıtla #16 : Eylül 03, 2009, 10:26:11 ÖS »
bazıları eksik ama sağol :D

Çevrimdışı Khal_El

• Sim-Fan
  • *
  • Sim-Puan: 75
« Yanıtla #17 : Ekim 19, 2009, 12:26:34 ÖÖ »
Teşekkürler paylaşım için Teleportation Pad bunu almak saçma olur bence Ctrl + Shift + C tuşu ile konsolu açıp testingCheatsEnabled yazarsanız tüm simlerinize Teleport özelliği eklenir Shift + Sol mouse click yaparsanız istediğiniz yere teleport olabilirsiniz ve yine Shift + Sol mouse ile posta kutunuza tıklarsanız başka şeyler de yapabilirsiniz örneğin hile ile istediğiniz mesleğin en düşükten en yüksek seviyesine kadar girebilirsiniz.

Çevrimdışı king22

• Sim-Maniac
  • *
  • Sim-Puan: 164
« Yanıtla #18 : Ocak 14, 2010, 12:51:18 ÖÖ »
hile olmuyor ya debugger i pack ages mods un içine atıyorum olmuyor sinir oldum yaa atılıyorda atılınca oyuna giriyorum oyun açılmıyor kendi kendine kapanıyor lütfen yardım edin
« Son Düzenleme: Ocak 14, 2010, 02:05:52 ÖS Gönderen: king22 »

Çevrimdışı -dLr-

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 23
  • maNga <3
« Yanıtla #19 : Mart 21, 2010, 08:45:49 ÖS »
Sağol bunlar işime yarar ama Eye Candy ne işe yarıyor ben bunu yaptım simimin etrafında kırmızı beyaz ışıklar var hep  :dead:

Only maNga!
Feman <3