Kasım 23, 2014, 10:22:42 ÖÖ

Gönderen Konu: The Sims 3 : Simtopia - SimsTR Forumun Kuruluşuna Özel [İNDİR]  (Okunma sayısı 277684 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SimsTR

• Emekli Yönetici
  • Sim-God (Kurucu Admin)
  • Sim-Puan: 4789
    • Kişisel The Sims 3 Sayfam & Tasarımlarım
SimsTR Tasarım kadrosundan.. Komple Kasaba Paketi! Yepyeni dev bir kasaba, onlarca yakın yeni ev, mimari elemanlar, giysiler, sim'ler..

The Sims 3 : Simtopia, tamamını SimsTR.com tasarımcılarının tasarladığı Simtopia Kasabası, evleri ve sim'lerinden oluşmaktadır. Sim'lerde kullanılan aksesuarlar, tasarımcıların izni ile pakete dahil edilmiştir.

Paketin SimsTR.com dışında herhangi bir yerde yayınlanması yasaktır.

YAPIMDA EMEĞİ GEÇENLER:

Kasaba Tasarımı:
Calyps (& SimsTR)

Coğrafya Tasarımı:
SimsTR (& Calyps)

Sunum ve Logo Tasarımı:
Ekinege

Evler:
Calyps, Coolestpcdfan, Denizzo_ist, Talha (& Freyja, sims2style, Rowena)

Mimari Elemanlar:
Denizzo_ist (& Ekinege)

Giysiler / Makyaj / Aksesuar:
Ekinege, sims2style

Sim'ler:
Rowena, Tinuviel, SimsTR, sims2style

Sim'lerde Kullanılan parçalar (Credits for parts used in sims):
Our special thanks to;
Rosesims / Lianasims3 / Coolsims (Convertor : Man) / Nouk (Convertor : Anubis360 & v-ware) / oepuNextor_Torres / @Stefan / kanno

GEREKSİNİMLER:

* Sadece The Sims 3 yeterlidir. (Minimum : 1.8.25 ve ilerisi sürümler)

*** Eğer oyununuz 1.8.25 versiyonundan daha eski ise önce patch yapmalısınız. Detaylar için alttaki mesajı görünüz.

* World Adventures ile uyumludur (son yama yapılmış olmalıdır)

NOTLAR:

* Gerçekçilik adına bol yeşillikli ve yoğun yapılaşmanın olduğu mahalleler barındıran bir kasaba tasarladık. Bu yüzden kasaba bilgisayarınızı zorlayabilir. Genelde bu durum içinde bol sayıda ağaç, bitki bulunan evlerde ortaya çıkıyor. Eğer çok fazla kasılma varsa, bu evlerdeki bitki örtüsünü kaldırabilirsiniz. Yada ağaç detaylarını azaltmanızı, gerekirse bazı evleri silerek boşluk yaratmanızı önerebiliriz.

* Yine bilgisayarın gücünün yetmediği durumlarda oyundan atma durumları olabiliyor. Bunu engellemek için EA Download Manager dahil, gereksiz programların tamamını kapatın. Eğer hala sorun varsa, grafik ayarlarını düşürüp bilgisayarı baştan başlatın. Olmuyorsa bilgisayarınız kasabayı kaldırmıyor demektir. Beğendiğiniz evleri ve simleri başka kasabalara kopyalayabilirsiniz.

* Kasabada kimi evlerde ve kimi yollarda yer şekillerinden kaynaklı arazi bozuklukları var. Bunlar genelde oynanışa etki etmiyor, ancak bazı ufak tefek oynamalar gerekebilir.

KURULUM:

1 - Kurulum, dosyaları uygun klasörlere yükleyecektir. Bunun gerçekleşmesi için, The Sims 3'ü yüklediğiniz klasörü tam olarak girmelisiniz. Eğer daha önce değişiklik yapmadıysanız, standart klasör tanımlanmıştır.

2 - Kurulumun ikinci aşamasında, Launcher'ı açmalı ve Downloads klasörünüze yüklenmiş olan tasarımları "Select All" ve "Install" diyerek yüklemelisiniz.

3 - Kurulum mevcut The Sims 3 dosyalarınızda bir değişiklik yapmaz, ayarları bozmaz ancak yanlış kullanımdan kaynaklanacak sorunlar kullanıcının sorumluluğundadır.

KALDIRMA:

Yükleme yaptıktan sonra aşağıdaki klasörleri kaldırdığınız takdirde paket sisteminizden kalkacaktır.

Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages\Simtopia
Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages\Skins (isteğe bağlı yüklenir)

*Öncelikle Launcher üzerinden yüklediğiniz tasarımları Launcher üzerinden Uninstall ediniz. Ardından şu dosyaları silebilirsiniz.
Belgelerim\Electronic Arts\The Sims 3\Downloads\Simtopia_Esya
Belgelerim\Electronic Arts\The Sims 3\Downloads\Simtopia_Giysi
Belgelerim\Electronic Arts\The Sims 3\Downloads\Simtopia_Sim
Belgelerim\Electronic Arts\The Sims 3\Saves\Simtopia.sav

YAMA KURULUMU:

* Kasabayı kullanabilmek için oyununuzu güncellemek zorundasınız. Aksi takdirde kasaba yüklenmez, oyun çalışmaz.

Öncelikle oyununuzun sürümünü öğrenin...

Eğer 1.8.25'den düşük ise, yama yapmalısınız. Bunu iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz;

1- Launcher'dan Game Updates'e girip EA Download Manager üzerinden yapabilirsiniz.

2-  Dost Sitemiz www.simprograms.com da yayınlanan yamaları indirip kurabilirsiniz. http://www.simprograms.com/the-sims-3-patches/

Yapmanız gereken sayfanın en sonuna gitmek ve oradan başlayarak tüm yamaları şu sıra ile indirmek..

http://www.simprograms.com/the-sims-3-patches/patches-the-sims-3/

Eğer oyun sürümünüz 1.0.631 ise, sıra ile şu yamaları yüklemelisiniz...

If you have 1.0.631.0000x and need to update to Sims3_1.2.7.0000x
If you have 1.2.7.0000x and need to update to Sims3_1.3.24.0000x
If you have 1.3.24.0000x and need to update to Sims3_1.4.6.0000x
If you have 1.4.6.0000x and need to update to Sims3_1.6.6.00200x
If you have 1.6.6.00200x and need to update to 1.7.9.00200x
If you have 1.7.9.00200x and need to update to 1.8.25.00300x

0000x diye geçen şey bölge kodudur.

ABD için 00001
Avrupa için 00002'dir.

Zaten oyununuzun sürüm kısmında sizin bölge kodunuzun ne olduğunu görürsünüz. Ona göre yüklemelisiniz..

** Eğer Oyun sürümünüz 1.0.615 ise oyununuz BETA'dır ve patch uygulanamaz. Bunu çözdüğünü iddia eden korsan yamalar da sonraki sürümler ile uyumsuz ve sorunludur.

DOWNLOAD:

* Kurulum Dosyası boyutu 150 MB, açıldığında 350 MB'dır.

İNDİR

Alternatif: https://www.dropbox.com/s/e06a5p25dkf711v/simstr_simtopia_kurulum.exe

Alternatif olarak ; Simtopia'nın sadece kasaba + eşya + bizim tasarımcılarımızın hazırladığı kıyafet, makyaj vs.'nin olduğu bir paketi daha yayınlanmıştır. Yalnız bu kasaba İngilizce versiyondur. Ancak 50 MB olup, sim'leri ve sim'lerle gelen download'ları içermez. Bilgisayarı o tip download'ları kaldırmayanlar, bu versiyonu kullanabilir. Küçük versiyon için - http://www.simstr.com/gifts/index.php/topic,3251.0.html

Lütfen tüm notları tam olarak okuyunuz.

« Son Düzenleme: Kasım 17, 2012, 10:27:51 ÖS Gönderen: SimsTR »

Çevrimdışı Ekinege

• Emekli Yönetici
  • Sim-God (Admin)
  • Sim-Puan: 2759
  • ...
    • TSR
The Sims 3 : Simtopia - SimsTR Simsforum'un Yıldönümüne özel..
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2009, 09:13:14 ÖS »
----------

« Son Düzenleme: Eylül 23, 2010, 11:40:34 ÖS Gönderen: Ekinege »

Çevrimdışı Ekinege

• Emekli Yönetici
  • Sim-God (Admin)
  • ...
    • TSR
« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2009, 09:20:51 ÖS »
BİNALAR
(Tasarımcıların Adına göre alfabetik sıra ile)

« Son Düzenleme: Eylül 23, 2010, 11:16:30 ÖS Gönderen: Ekinege »

Çevrimdışı Ekinege

• Emekli Yönetici
  • Sim-God (Admin)
  • ...
    • TSR
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2009, 09:23:57 ÖS »
MİMARİ ELEMANLAR:

GİYSİLER:

MAKYAJ / AKSESUAR / GENETİK:

« Son Düzenleme: Eylül 23, 2010, 11:25:40 ÖS Gönderen: Ekinege »

Çevrimdışı Ekinege

• Emekli Yönetici
  • Sim-God (Admin)
  • ...
    • TSR
« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2009, 09:38:23 ÖS »

SİMLER

« Son Düzenleme: Eylül 23, 2010, 11:33:53 ÖS Gönderen: Ekinege »

Çevrimdışı SimsTR

• Emekli Yönetici
  • Sim-God (Kurucu Admin)
  • Sim-Puan: 4789
    • Kişisel The Sims 3 Sayfam & Tasarımlarım
« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2009, 09:44:27 ÖS »
Kısa bir zamanda güzel bir iş çıkardık ortaya.. Hepimiz çok meşguldük, zorlandık ancak elimizden geleni yaptık.. EA'in kasaba aracını geciktirmesi, işimizi zorlaştırsa da, yabancısı olduğumuz ve belli sorunları olan bu araç ile kısa sürede elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bu sırada herkes kasabaya eviyle, eşyasıyla, sim'iyle, giysisiyle, makyajıyla katkıda bulundu..

Öncelikle kasabanın hazırlanmasında en büyük emeğe sahip olan, onsuz bu işin çok çok zor olacağı Calyps'e, farklı mimari yapıtları ile kasabamızı renklendiren Coolestpcdfan'e, harika pencere, jaluzi, kemer tasarımları ve evleri ile pakete eşsiz bir anlam katan Deniz'e, Harika giysileri ve bu oldukça zor tanıtım görevini üstlenen ve sunumu ve logoyu son haline hazırlayan Ekinege'ye, paketimize bir çok alanda katılan özellikle de kozmetik anlamda ciddi bir katkısı olan sims2tyle(sims3style)'a, harika simleri için Rowena ve Tinuviel'e, güzel evi için Freyja'ya, henüz aramıza yeni dahil olan ancak kısa sürede adapte olup birçok yapıt üreten Talha'ya, Sims 3'ü olmasa da manevi desteğini esirgemeyen sanart2000'e ve bizi önceki yaptıklarımızla teşvik eden herkese TEŞEKKÜR EDERİM.. :grup: :hug:

Üstelik bu paketi hazırlarken çok da güzel bir haber aldık.. Detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak.. :)

** Paket 1-2 gün içinde yayınlanacak..

Çevrimdışı Calyps

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 4507
Ynt: The Sims 3 : Simtopia - SimsTR Simsforum'un Yıldönümüne özel..
« Yanıtla #6 : Aralık 29, 2009, 11:57:25 ÖS »
Aslında ilk başlarda çok umutsuzdum.. EA'nın gecikmeli olayları, oyunumun bozulması..
Ne olacak derken yolumuz birden açılıverdi. Tüm kadro ile beraber elimizden geleni yapmaya çalıştık.
Ve mükemmel bir iş çıktı ortaya. EA'nın üzerine kaya gibi düşecek bir dünya: Ütopyanın şekil bulmuş hali: Simtopia
Dünyanın en orjinal yapıtlarıyla, simleriyle ve tasarımlarıyla bezenmiş ilk The Sims 3 şehri. Çok megolomanca oldu biliyorum ama, bu gerçek.
Bu mükemmel işin başlangıcını sağlayan Adminimiz SimsTR yani Erdem ağabeyimize çok teşekkür ediyorum.  :d:

Ekstra Not: Bu kadar mükemmel sunumu hazırladığı için biricik ablamız Ekin'e çok teşekkür ederim. muck: :hug:
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2009, 12:39:29 ÖÖ Gönderen: Calyps »

Çevrimdışı Shake

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 6
  • Blow!
Ynt: The Sims 3 : Simtopia - SimsTR Simsforum'un Yıldönümüne özel..
« Yanıtla #7 : Aralık 29, 2009, 11:59:35 ÖS »
SimTR Kadrosunun katkılarıyla hazırlanan mükemmel bir kasaba oldu. Bu çalışmanın
başında kadroya katılmam beni çok mutlu etti.Çünkü böyle güzel bir projede olmak
beni çok sevindirdi.
Önümüze çıkan engelleri aştık ve mükemmel bir sonuca ulaştık :hug:
Projede başta Erdem abiye ve eli değen herkese sonsuz teşekkürler :hug:
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2009, 12:16:13 ÖÖ Gönderen: talha001 »

Çevrimdışı Freyja

• Emekli Sim-Master
  • Sim-SuperStar
  • Sim-Puan: 1667
Bir günde tek bir yapı ile ancak katılabildim ama o kadar çok istedim ki burada bu çalışmada ismimin geçmesini. Herşeye değerdi bence. Keşke daha çok vakit ayırabilseydim demeden edemesemde katkım olabildiyse ne mutlu bana diyerek bu harikalıkların içinde varlığımdan mutluluk duyuyorum. :-)

Bu projeye girdiğimde aslında karşımıza bir çok engelin çıkmış olduğunu öğrendim. Her şeye rağmen işte karşınızda. :-) 

Simtopia!!!

Emeği geçen, gecesi gündüzüne çalışan, sorunlarıyla uğraşan herkesin emeğine sağlık :hug:

ve Bize bu imkanı veren Erdem abi başta olmak üzere herkese sonsuz teşekkürler :hug:

Çevrimdışı O.Beverly

• Emekli Süper Sim-Mimar
  • Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 2322
    • Beverly Originals
Her ne kadar az sayida yapi tasarimim olsa da , yine de boyle guzel bir calismada bulundugum icin cok mutluyum.Diger tasarimci arkadaslarimi da vermis olduklari buyuk emeklerinden dolayi gonulden kutluyorum.Daha nice guzel calismalara insallah oyy:

Çevrimdışı LuKé

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 37
İşte bu

Simstr'nin mükemmel kadrosunun harikaları budur

« Son Düzenleme: Şubat 21, 2011, 04:58:40 ÖS Gönderen: samet12 »

Çevrimdışı crazy-cat!!

• Sim-Maniac
  • *
  • Sim-Puan: 525
  • geri döndü :D
İnanılmaz Harika Bir İş Ortaya Çıkmış !

İşte bizim ailemiz bu :] Kısa sürede Muhteşem İşler başarabiliyorlar!

Gerçekten kutluyorum. Harika ötesi bir iş olmuş HEYCANLA bekliyorum....

Herşeyiyle harika kısa sürede 0 hata. Emeği geçen herkezi Candan Gönülden tebrik ediyorum ve

Böyle birşeyi sitemiz için kısa sürede canla emekle çalışarak bitirdikleri için En başta Erdem abi olmak üzere Tüm çalışanlara bin teşekkürlerimi sunuyorum :]]

Çevrimdışı Hodperest*

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 1021
  • sammy*
Vay canına.Dev kadronun hepsi varmış burda.Pakete bayıldım.Emeği geçen herkesin eline sağlık.
Böyle harika bir kasabayı oynatma zevkine sahip olmamızı sağladığınız için çok teşekkürler.  sinsiy:
Merakla bekliyor olacağım (:

Çevrimdışı perfect.life

• Sim-Fanatic
  • *
  • Sim-Puan: 119
Ne Kadar büyük emek harcandığı zaten belli oluyor kasaba yapma programını bu kadar kısa bir zamanda öğrenmek yılmadan büyük bir kadroyla çalışmak gerçekten alkışı hakeden bir ekip.
Tebrikler iyi ki varsın simsTR :)
Wir Leben Autos

Çevrimdışı ceren--crn

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 38
çok güzel ayyy harika
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2009, 02:41:28 ÖS Gönderen: ceren--crn »

Çevrimdışı ~! O k a N !~

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 16
çok başarılı bir paket olmuş
(sims 2 de olmasını dilerdim :( )
:L

Çevrimdışı Intense

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 11
Çok güzel işler çıkmış ortaya.Çok güzel.Ellerinize sağlık oyy: .

Çevrimdışı ernhn

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 838
Mükemmel olmuş . Çok güzel . Bu arada Bu Wa ek paketi gerektirecek mi ?
~ Bir Süre Yokum ~

Çevrimdışı ~!Rem~

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 663
İşin doğrusu...Simstr forumdan böyle bir iş bekliyordum çoktandır.Demekki yanılmamışım  :evet:
Çok emek harcandığı belli oluyor bu güzel paketi hazırlayan herkesi sonsuz kere alkışlıyorum ellerinize sağlık  :bravo: :alkis:

Çevrimdışı blakemanya

• Sim-Fan
  • *
  • Sim-Puan: 14
  • Skandar Keynes <3
Açıkçası beğenmemek elde değill.
Ne desem boşş :D
Süper birşey olmuş gerçekte Talha'nın evleri süperr..
herkes katkıda bulunmuş olsa gerek =)) (:
Ne yazık ki benim Sims'im bozuldu :(
Bu siteye zaten yni katıldım .. Çok yardımcı oldunuz!
Çok teşekkür eder,im.
Lütfen benide bu sıcak bağa katın rica bulunur :D
Tekrar tekrar teşekkür ediyorum..
BU HARİKA BİR İŞ!
Kısa sürede gelsin hemen download edceem :D
süppeerr
!

[/color][/b]