The Sims 2, çıktığında The Sims 1'e göre devrim niteliğinde yeniliklere sahipti, peki The Sims 3 aynısını vaad ediyor mu?

SINIRLAR KALKIYOR!! - MEGA KASABA

The Sims 3'ün ana özelliği hiç kuşkusuz Sim'leri "hamster kafesi etkisi" denen aynı kapalı ortamda aynı şeyleri tekrarlamaktan kurtarıyor olması. Oyunda artık mahallesi ile tamamen bütünleşik Sim'leri yönetebiliyorsunuz.Artık tüm mahallede sokaklardan yürüyerek dolaşabilir, başkalarının evlerine yada dükkanlara gidebilir, kendine özgü mimarisi olan kamu binalarından ve işyerlerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik herhangi bir yükleme ekranına maaruz kalmadan. İstediğiniz an sim'inize zoom yaparken, istediğiniz an rahatlıkla tüm mahalleyi gözlemleyebileceksiniz.. Artık mahallenizde siz yaşarken, yaşıyor, gelişiyor, yaşlanıyor. Yani artık yan komşularınız Sims 2'de olduğu gibi sonsuza dek genç kalmayacak..Oyun sadece 1 adet büyük kasaba ile geliyor.. Eski kasaba sisteminden farklı olarak, ancak arazi olarak atanmış yerlere ev koyabiliyorsunuz. Ayrıca orijinal oyun sahipleri oyunun sitesinden Riverview kasabasını indirebilirler. Aralık 2009'da yayınlanan kasaba yaratma aracı ile profesyonel oyuncular kasaba yaratıp paylaşabiliyorlar..

Kasabada belli özel binalar da var. Normalde binalara girip direkt siminizi yönetebildiğiniz gibi, hastane, laboratuar gibi özel binalara siz giremeyeceksiniz, ancak siminiz bunlardan yararlanabilecek.


Kasabanın farklı bölgesel özellikleri bulunuyor. Mesela farklı bölgelerde farklı balık çeşitleri, farklı tohum/meyveler var. İşiniz gereği farklı bölgelerde bulunan şeyleri elde etmeye çalıştığınız durumlar var.. (mesela bir aşçı için tarife özel balığı tutmak).

* Komşuların evine gitmek var.

* Sim'leri arabada yada takside takip edebiliyorsunuz. Ancak siz araba kullanamıyorsunuz.

* Gideceğiniz yere varınca araba kayboluyor, oradan ayrılınca tekrar beliriyor. Arabalar daha çok oyundan soyutlanmış gibi, kaza vb. şeyler, trafik sıkışıklığı vs. yok.

* Mağazalar indirim yapabiliyor. Bunun duyuruları pop-up penceresinde geliyor.

* Başka bir eve taşınırken eşyaları yanınızda götürebilir yada satabilirsiniz.

* Spa'da manikür, pedikür, masaj ve yüz bakımı yaptırılabiliyor.

* Park ve havuz gibi community lotlar tamamen ayarlanabiliyor. İşyerlerinde de dış kısımlara birşeyler ekleyebiliyorsunuz.

* Evlerin/ailelerin ortak parasını birleştirmek yada ayırmak mümkün.

 

YAPAY ZEKA:

. Sim'lerin kontrol edilmeden de kusursuz olarak bir hayat yaşayabilmeleri, tercihler yapabilmeleri, birinden hoşlanabilmeleri, evlenebilmeleri, işe girebilmeleri, kısaca yaşayabilmeleri için oyundaki sim yapay zekası önceki oyunlardan çok daha yüksek..

* Free Will yani simlerin kendine kendine hareket etmesi bar yardımı ile ayarlanıyor. Az, orta ve çok seçenekleri var.

* Diğer bir sim ile sosyalleşirken onun sizin hakkınızda ne düşündüğünü görebiliyorsunuz.

 

TEMEL FARKLAR; OYUNU KAYDETME & ZORLUK:

Oynadığınız aileyi farklı alanlara farklı zamanlarda kaydedebiliyorsunuz.. Daha önceden de belirtildiği gibi, biz kendi ailemizi oynarken diğer aileler de yaşamaya devam ediyorlar. Çocuk sahibi oluyor, yaşlanıp ölüyorlar. Ancak bunun olmasını istemeyen oyuncular, farklı savegame'lerden ailenin önceki halini tekrar load edip oynayabiliyorlar. Hatta sadece belli simleri bu savegame'lerden alıp, oyuna kaldığı yerden ancak o simler hiç değişmemiş halleri ile koyup oynayabiliyoruz. Zaten simleri evlere yerleştirdiğinizde bir kopyası Sim kutusunda kalıyor.

Zorluk seviyeleri seçilmiyor ancak ailedeki kişi sayısına göre değişiyor. Oyun, daha çok kişinin olduğu ailelerin daha rahat oynanmasına imkan verecek şekilde yapay zekayı ayarlıyor.MESLEKLER:

Oyundaki iş kavramı da yenilenmiş, mahalledeki kendine özgü işyeri yapıları içinde çalışacaksınız. Ancak bu binalara girince sim'inizi göremeyeceksiniz. İşe girmek için gazete ilanına ek olarak gidip bu binalara da başvurabiliyorsunuz..

Sim'lerin işlerinde terfi etmesi, yetenek, kişilik, iş arkadaşları ve patron ile ilişkisi, ve bazı görevlerin yerine getirilmesi ile mümkün olacak..

Ayrıca sim'in performansını da belirleyebiliyorsunuz, mesela sıkı çalışmasını yada gevşek davranmasını seçmek mümkün.. Gevşek davranırsa, ihtiyaçları daha az azalıyor, ve nispeten stressiz bir gün geçiriyor ancak yetenek ve performans artışı da az oluyor..


Söz konusu meslek binalarında ilgili alanlarda kurs alabiliyorsunuz.

Söz konusu kariyerler; Askerlik, Aşçılık, Atletizm, Bilim, Eğitim, Eğlence sektörü, Gazetecilik, İş adamı, Kanun Adamı, Müzik, Politika, Suç, Tıp. (Military, Cooking, Athletic, Science, Entertaintment, Journalism, Business, Law Enforcement, Music, Politics, Criminal, Medical)

* İşte çalışırken, saat başına ücret alıyorsunuz.

* Simler kariyerlerinde en üst rütbeye ulaştıklarında, diğer simler de buna tepki veriyor. Mesela rock yıldızından imza istiyorlar, generale selam veriyorlar.

* Part-time işler; Bookstore clerk, grocery store clerk, Spa receptionist, Spa specialist, Burial specialist. (Kitapçı, manav kasiyeri, Spa resepsiyoncusu, Spa uzmanı, Mezar Kazıcı)


 

SIM'LER - CREATE-A-SIM ÖZELLİKLERİ:

Sim Yaratma ekranı Create-a-sim de tamamen yenilenen bölümlerden.. Artık çok daha fazla seçenek ile ayakkabıdan takıya farklı kombinasyonları seçerken, istediğiniz deseni çok kolay bir şekilde kıyafetlere uygulayabileceksiniz. Yeni CAS sistemi ile, kıyafet desenleri ve renklerinde her türlü oynama mümkün.

Bu oyun ile tasarımlarda özelleştirmeler yapmak çok daha kolaylaşıyor. Giysi ve eşyaları istediğiniz, seçtiğiniz desen ile kaplıyabiliyorsunuz. Saçları istediğiniz renkte, tamamen yada parçalı boyamak mümkün.. Bu da artık recolor dediğimiz tasarım dalının herkesin rahatça yapabileceği kıvama geldiğini gösteriyor. Tabi yapımcılar, özgün mesh'e (yapı iskeleti diye tercüme edebiliriz) sahip tasarım yapmanın da kolaylaşacağını söylüyorlar.

Oyunda kilo ve kaslar başta olmak üzere bazı özellikler kayar çubuklar ile ayarlanacak. Böylece simlerin kilosu ve kas durumu en ince ayrıntısına kadar şekillenebilecek. Sim'lerin vücudu da yüzleri gibi ince ayrıntılarla düzenlenebilecek. Kilolu yada kaslı yaratılmış simler de hayat tarzlarına göre bu özelliklerini yitirebilecekler..

Hem kadın hem de erkeklerde, 3'er adet farklı ses tonu var. Sim'inize bunlardan birini seçebileceksiniz.. Ayrıca her tonun ince ayarı da yapılabiliyor. Sim'lerin favori yiyecek, renk ve müzik tarzlarını da en baştan belirleyebiliyorsunuz. Bu da simlerin oyun içinde bunlara tepkisini belirliyor..

 The Sims 3'ün kuşkusuz en önemli yeniliklerinden bir diğeri, "Trait" yani karakteristik özellikleri. Eskiden olduğu gibi Simlerin burçlara bağlı belli başlı özelliklerini seçmek yerine, onlara belli sıfatlar neticesinde karakteristik özellikler vereceğiz. Toplamda 60 adet farklı karakteristik var. Her sim'e bu karakteristik sıfatlardan, yetiştin bir sim'e 5'ini verebileceksiniz. Her kombinasyon farklı bir karakter yaratacağı için, yüzlerce farklı karakterde sim olacak..

Bu karakter özellikleri sim'in hayata bakışını değiştirecek, istekleri, diğer simlere karşı davranışları, yapabileceği hareketler, hep bu özellikleri ile şekillenecek... Üstelik bu karakteristikler çocuğa geçtiği gibi, hamile iken yaptığınız davranışlar, yeni doğacak sim'in karakterini belirleyen bir başka faktör olacak.. Çocuksu simler yetişkinkende oyuncak oynayabilirken, mesela beleşçi simler gittikleri yerde daha fazla yemek isteyebiliyor.

Her yaş evresinde, belli sayıda karakteristiğiniz olabilir; Toddler (Ufaklık): 2 trait, Child (Çocuk): 3 trait, Teen (Genç): 4 trait, Young Adult (Genç Yetişkin), Adult (*Olgun* Yetişkin) ve Elder (Yaşlı): 5 trait.

    * CAS'ta "Create-a-Twin" aracı ile yarattığınız bir simin kopyasını yaratabiliyorsunuz, bu kopya simi başka zamanlarda kullanabiliyorsunuz.

    * Eklentilerle gelen, kıyafete göre saç stili bu oyunda da var.

    * Create-a-Style denen oyun içi bölümle bütün eşya, kıyafet, aksesuar (eldiven, çorap, gözlük, bilezik, küpe, ayakkabı ve dahası) özelleştirilebiliyor.

    * Yaşlıların saçları ağarıyor ancak yinede rengini değiştirebiliyorsunuz.

* Artık iç çamaşırı bölümü ile gecelik bölümleri bütünleşik ancak çeşitlilik olarak bir azalma yok.

* Ayakkabı ve çoraplar istendiği gibi düzenlenebiliyor, değiştirilebiliyor, her kıyafete ayrı seçilebiliyor.

 

YAŞ EVRELERİ:

Yaş evreleri aynen bu oyunda da devam ediyor.. Young Adult (Genç Yetişkin) grubunun üniversiteye gidip gitmediğini bilmiyoruz, ancak University gibi detaylı bir üniversite hayatı şimdilik olmayacak.. Young Adult daha çok 20-30/35 yaş arası sim'leri tanımlamak için kullanılabilir.

    * Sim'lerin hayat uzunluklarını siz belirliyorsunuz. Yani yaşlanma hızını belirliyorsunuz. 25 Sim Günü ile 1000 Sim Günü arasında bir süre seçebilirsiniz!!

    * Komşuların yaşlanmasını kapatabilirsiniz! Ayrıca Event/olayları da kapatarak komşuların siz onları oynamadan evlenmelerine vs. engel olabilirsiniz..

* Toddler/ufaklıklar da artık yetişkinlerle birlikte şehirde gezebiliyor. Öte yandan çocuklar tamamen serbest..HAMİLELİK, BEBEKLER, ÇOCUKLAR:

* Hamilelik yine 3 gün. Doğum izni var, hem doğum öncesi hem sonrası.

* Hamileyken hastaneye gidebiliyorsunuz sağlık durumu kontrolü için.

* Evde yada hastanede doğum yapabilirsiniz. Ambulans yok hastaneye anne baba birlikte yada sadece anne araba, bisiklet yada yürüyerek gidebiliyor.

* Mutlu hamilelik geçirenlerin çocuklarının trait/karakterleri daha iyi oluyor, yada seçimi size bırakıyor.

* Bebekler battaniyeye sarılı oluyor. Erkekler mavi, kızlar pembe. Bebeklerin durumu görülebiliyor.

* Bebek bakıcısı var.

* Bebek kucağınızdayken birçok işi yapabiliyorsunuz, telefonla konuşmak, oturmak vs.

* Bez değiştirmek için özel masa artık yok, bebek üzerine tıklayıp herhangi bir yerde değiştiriyorsunuz.

* Toddler / Ufaklıklarla ilgili hareketler Sims 2 ile hemen hemen aynı.

* Çocuklar kasabada serbest olarak hareket edebiliyor, ufaklıklar (toddler) ise ancak bir büyük ile birlikte.


İSTEKLER & ÖDÜLLER:

Sim'lerin isteklerini gerçekleştirmek, size "Lifetime Points" adı verilen puanlar kazandıracak.. Bu puanlarla çok özel ödüller alabileceksiniz.. Toplamda 30 adet ödül olacak, ilginç olan bazıları, Haggler (tüm alışverişleriniz daha ucuz oluyor), Steel Bladder (bir daha asla tuvalet'e gitmemek!)

Bunun dışında her simin bir hayat amacı olacak, yani gerçekleşmesini istediği çok büyük bir istek...

 

RUH HALİ:

Artık bir simin "mood"unu, yani ruh hali, tuvalet vs. gibi kolay ihtiyaçlarla değil o sıralar içinde bulunduğu durum ve meydana gelen olaylar ile alakalı oluyor. Mesela hamile kalmak, işte terfi, hoşlandığı kişi ile çıkmak vs.. Bu gibi durumlarda ekstra mutlu olan simler, mesela daha hızlı öğreniyor.. Duygusal darbeler, işten çıkarılmalar da ters tepki veriyor.. Sim'in o anki ruh halini "moodlet"ler ile öğreniyorsunuz..

Sim'lerin yapabileceği hareketler, karakteristik ve ruh haline göre değişiklik gösterecek.

 


İHTİYAÇ SİSTEMİ:

İhtiyaç sistemi de tamamen elden geçen özelliklerden, açlık ve tuvalet ihtiyaçları artık çok daha kolay karşılanabiliyor, hatta ve hatta açılan bir diyalog kutusu ile anında gerçekleştirilebiliyor. Bunun dışında bir sim'in gününe hangi aktivitelere (uyuma, yemek yeme vs..) ne kadar ayıracağını da siz ayarlayabiliyorsunuz.. Genelde bir günde bir iki kez bu aktiviteleri yapmak yeterli oluyor.

Sim'in genel ihtiyaçları : Açlık, Uyku, Eğlence, Sosyal, Tuvalet ve Hijyen

Elbette yiyecek ihtiyaçlarının kolay karşılanması artık yemek yapmayacaksınız anlamına gelmiyor. Tam tersine donmuş hazır yiyecekler dışında daha önceden Konsollar için çıkan Sims 2 versiyonundaki gibi yemek tariflerine göre malzemeler alarak yada yetiştirerek yemekler hazırlayabiliyorsunuz.


 

YAPI ve EŞYA ARAÇLARI:

Eşyalara kendi desenlerinizi uygulayabiliyor, hazır desenlere istediğiniz rengi verebiliyorsunuz. Ayrıca her eşyanın değişmekle beraber birden dörde kadar, farklı bölgeleri modifiye edilebiliyor. Eşyaları 360 derece döndürebiliyorsunuz.. Oyundaki grid denen kutucuklar da dört kat daha küçük, yani eşyaları daha yakın koyma şansınız var. Tabi isterseniz, hiç grid olmadan da koyabiliyorsunuz..

Belli eşya gruplarını (mesela masa ve sandalyeler, yatak ve komodinler) tek bir obje gibi hareket ettirmek mümkün olacak..

Aynı şekilde duvarları da üzerindeki herşeyle hareket ettirmek mümkün.. Hatta kasaba ekranında evinizi, daha büyük bir arsaya komple taşıyabilirsiniz. Evlerin kat limiti 5 olarak belirlenmiş.

* En büyük arsa boyutu 64x64.

    * Evleri ister dolu ister boş satın alabiliyorsunuz.

    * "Automatic Roof" seçeneği ile duvarları yaratır yaratmaz çatıların oluşmasını sağlayabilirsiniz

    * Mansion'la gelen çatı yüksekliği ayarlama bunda da var.

    * Duvarlar taşınabiliyor yada genişletilebiliyor. Üstelik duvara yaslı yada takılı olan eşyalar ile birlikte..

* Objeleri duvarda aşağı yukarı hareket ettirmek mümkün.

* Eşya açılarını ALT tuşuna basarak serbest döndürebiliyorsunuz.

    * Merdiven genişliğini belirleyebiliyorsunuz. Merdivenler 8 kareye kadar genişletilebiliyor.

    * Duvar ve döşeme renklerinin açıklık ve parlaklıklarını ayarlayabiliyorsunuz.

    * Çapraz duvarlara eşya koyulabiliyor.

    * Döşemeleri döndürebiliyorsunuz.

    * Terrain (çim vs.) gibi kaplamalarını yaparken artık sadece dairesel değil, kare olarak da kullanabiliyorsunuz.

    * Bitkiler farklı boyutlarda büyüyor, çıkıyor.

    * Sim'ler havuzdan merdivensiz çıkabiliyor ancak çıkma eylemini iptal ederseniz, sim'ler yine boğulabiliyor.

    * Havuzun duvar ve yer döşemesi değişebiliyor.

* Henüz oyuna desen ekleme özelliği yok.

* Posta kutusu serbest olarak hareket ettirilebiliyor. Posta kutusuna en yakın kapı ön kapı kabul ediliyor.

* Tek kareye sığan kapılar, iki kareye sığan kapılar var. Tek kareye sığanları ikililerin ortasına koyup 3 kare genişliğe ulaşmak mümkün.

* Tavanlar var ancak boyanmıyor.

* Yarım duvarlar yok.

 

CANLI SÜRÜKLEME (LIVE DRAGGING):

Sim'ler Live modda yaşamaya devam ederken, ufak tefek eşyaları (kitaplar, oyuncaklar) ve çöpleri mouse'unuz ile tutup yerine koyabilecek / çöpe atabileceksiniz..

 

YİYECEKLER & BAHÇIVANLIK:

* Yiyecek almak için hala market / manava gitmelisiniz. Açılan pencereden alacaklarınızı seçiyorsunuz.

* Buzdolabındaki yiyecekler bozulabiliyor ve dolabın temizlenmesi gerekiyor.

* 35-40 tane yemek tarifi var.

* Piknik sepeti ile istediğiniz yerde piknik yapabilirsiniz.

* Mouse'u yemeğin üstüne getirince ne kadar iyi olduğunu yazıyor.

Bahçeciliğin Seasons'tan Sims 3'e aktarıldığını düşünüyordunuz değil mi? Yanlış. Sims 3'ten Seasons'a aktarılmış.  Biliyorsunuz oyun geliştirilmesi çok uzun bir süreç ve Sims 3 ilk görüntüler ortaya çıkmadan çok önce geliştiriliyordu. Düşünün Seasons çıktığında Sims 3 için bahçe sistemi dahi geliştirilmişti. 

* GreenFinger (Yeşil parmak - bahçe işlerinde başarılı olan insanlara yapılan bir yakıştırmadır) ve Outdoor (dış mekan aktivitelerini sevenler) karakteristiklerine sahip insanlar bahçe işlerinde başarılı ve mutlu oluyorlar.

* Kasabadan meyve toplayabiliyorsunuz. Bunları eve getirip yemek yapmada kullanabilir yada buz dolabına koyabilirsiniz. Alternatif olarak bunları bahçenize dikip yetiştirebilir sonra süpermarkete satabilirsiniz.

* Bazı ekinler şunlar. Elma, limon, üzüm, karpuz, biber, sarmısak, marul, soğan, domates.

* Ayrıca kasabada bazı özel bitkiler yetişiyor. Mesela ölüm çiçeği (Death Flower) ve hayat meyvesi (Life Fruit).

* Ölüm çiçeği olan bir sim, öldüğünde bunu azraile verip ölmekten kurtulabiliyor.

* Hayat meyvesini yiyen simin hayatı uzuyor, eğer bununla güzel bir yemek yaparsa hayaletleri canlandırabiliyor!!

* Diğer Seasons'tan bildiğimiz bahçe özellikleri devam ediyor.

 

BAZI MEKANLAR:

Hastane:
Sacred Spleen Memorial Hospital.

* Sağlık kariyerindeki simler burada çalışıyor.

* İsteyen sim'ler bebeklerini hastanede doğurabiliyor.Mezarlık:
Pleasant Rest Graveyard

* Sevdiklerinin mezarlarını ziyaret edebiliyorlar. Anıt mezarı ziyaret edebiliyorlar.

* Mezar kazıcısı olarak part-time iş bulabiliyorlar.

* Mezarlık göletinden balık tutabiliyorlar..

* Mezarlarda ölüm nedeni yazıyor, hayaletler ölüm şekline göre renk alıyor.

* Özel bir cenaze seçeneği yok.

* Mezarda The Sims 1 : Livin' Large'ın trajik palyaçosunun mezarı var.

* Söylendiği gibi, Hayaletler kontrol edilebiliyor, evlenilebiliyor çocuk dahi yapılıyor.

* Biri ölünce sahip oldukları ailesine kalıyor, üzerindeki eşyalar vs..Tiyatro:
The Wilsonoff Community Theatre

*Müzik kariyerindeki simlerin çalışma mekanı. İçini göremiyoruz.

*Gitar dersi almaya, film izlemeye, bina turuna, kullanılabiliyor.Lokanta:
Hogans Deep Fried Diner

* Yemek yemek, yemek kariyeri ve yemek dersleri almak için kullanılabiliyor. İçi görülmüyor.

* Diğer mekanlar, Papyrus Memorial Library (Kütüphane) ve Sunset Institute of Modern Art (Sanat Akademisi).


* Daha önceden bildiğiniz gibi bu mekanların çoğunun içine girilmeyecek.


* Sim'ler bu mekanlara ortak olabiliyor. Yaklaşık 7000$ tutuyor ortaklık ama tabi gelir sağlıyorsunuz bundan daha sonra. 20000$'a ise tamamını satın alabiliyorsunuz.

* Sahibi olduğunuz işyeri çalışanlarını kovabiliyorsunuz, bedava yararlanabiliyorsunuz. (Bedava yemek, film, kitap...)

* Paranız olduğu sürece tüm işyerlerini satın alabilirsiniz..

* Bu mekanlara ortak olmak onları Open For Business gibi detaylı idare edebileceğimiz anlamına gelmiyor.


DİĞER ÖZELLİKLER:


* Günün evreleri var. Gün doğumu, gün, gün batımı, gece.. Ayrıca Güneş ve Ay da hareket ediyor.

* Cep telefonu ile resim çekip duvara asabilirsiniz yada çerçeveye koyup masanıza koyabilirsiniz.

* Parti planlama aracı ile yeri, zamanı ve kıyafet türü seçilebiliyor.

* 3 hız seviyesi var. 4. seviye mevcut aktiviteyi son hızda yaptırıp, ardından 1. seviyeye düşüyor.

* Sim'lerin yaşına ve sayısına göre evlerin farklı zorluk seviyeleri oluyor.

* Kapılar kilitlenemiyor.

* NPC'lerin evi yok ancak diğer tüm Townie'lerin var.

* Bahçıvan yok.

* 4 TV kanalı var: Sports, Kids, Action, and Romance.

* Bir sim buzdolabını açınca çıkan soğuk havayı görebiliyorsunuz.

* Bazı objeleri, yanmaz, kendini temizleyen ve kırılmaz/bozulmaz olarak upgrade edebiliyorsunuz.

* Kıyafet satın almadan tüm kıyafetlerden yararlanabiliyorsunuz.

* Kıyafetleri simin üzerine basarak istediğiniz an değiştirebiliyorsunuz.

* Sim'lerin mood/ruh hali düşükse komutlarınızı kolay kolay dinlemiyorlar.

* Bazı derneklere bağış yapabiliyorsunuz bu ruh halinizi olumlu etkiliyor.

* Skilleri artırmak için ders alabiliyorsunuz.

* Trait / Karakteristikler sonradan değiştirilebiliyor.

* Her hangi bir Multiplayer (Çoklu Oyuncu) yada Online seçeneği olmayacak.* Oyun resmi site ile daha entegre olacak, simlerinizi direkt resmi sitedeki sayfanıza yükleyebileceksiniz. Oyunun entegre bir video düzenleme aracı da var.


* Bu oyun içinde eklenti paketleri olacak ve birbirleri ile daha entegre olacakları söyleniyor. Henüz tabi ki kesin bir eklenti paketi ismi yok, The Sims ve The Sims 2'den farklı paketler olacak, ancak benzer paketler olabilir (Pets vs. gibi).


* Hala bir ailede toplam 8 sim olabiliyor, birçok Sims 2 hilesi, Sims 3 için de geçerli. Sim'ler yine Simlish lisanında konuşuyorlar.

* Gün batımı ve doğumu sırasındaki aydınlatma ve gölgeler geliştirilmiş, rüzgarda yapraklar kımıldıyor.. Ancak bunlar dışında hava olayları yok.

* Sim'lerin arabası yada bisikleti olabiliyor ancak bunları siz kullanmıyorsunuz. Onları giderken izleyebiliyorsunuz.


The Sims 3'ten Sık Sorulanlar - Sistem Gereksinimleri

The Sims 3 Ekran Görüntüleri - The Sims 3 Video'ları - The Sims 3 Forumu